Ви зараз на: Головній Церква надії

Церква надії

Церква, керуючись заповіддю любові "Люби ближнього свого, як самого себе", вчить християн шанобливо ставитись до іншої людини незалежно від її раси чи віросповідання, згідно ще однієї заповіді любові, закликає любити Бога понад усе, а також не красти, не вбивати, не говорити неправди...

Церква стала для християнина місцем, де він може звірити факт свого мирського життя із Божественним ідеалом. Тут панує особлива Божественна Благодать. Тут відкриваються Царські Врата і людина спілкується із Всевишнім. Тут звершуються Святі Таїнства, частина з яких, як і більшість християнських празників (Великдень, Різдво, Новий Рік) стала джерелом для створення звичаїв та обрядів, усної народної творчості, мистецьких творів.

До думки про християнське виховання парафіян та виведення їх на дорогу Спасіння церква зобовязує Символом Віри, а також Заповідями Закону Божого та Заповідями Блаженства.

Церква завжди була і є не лише Домом Божим, місцем молитви та релігійного життя, але й науки, мистецтва та літератури. Недарма у релігієзнавчій літературі йдеться про софійний характер Київського християнства, бо при церквах були бібліотеки та скрипторії, школи та академії, тут активно розвивалась медицина, ремісничі майстерні, іконописні цехи... Святопокровська церка у Чорткові теж є осередком своєрідної і неповторної української християнської культури і, сподіваємось, залишиться такою ще не на одну сотню років.

 

капличку зруйновано

Біля церкви Святої Покрови є капличка Божої Матері, яку майже сто літ тому на храмовий празник було освячено і відкрито. Пережила вона разом із церквою лихоліття, що буревієм пронеслися над нашим знедоленим краєм.

Детальніше...

 

Явлення Божої Матері

У 24 серпня 2004 році на День незалежності України, один військовий чоловік прийшов на територію храму з відеокамерою, щоб відзняти усю його красу й вислати репортаж у Росію сестрі.

Детальніше...

Джерело «Всецариці»

Влітку 2001 року неподалік від каплички Божої Матері забило нове джерело.

Детальніше...