Ви зараз на: Головній „Ось стою перед дверима і стукаю..."

„Ось стою перед дверима і стукаю..."

Мабуть, нині в Чорткові не знайдеться людини, що ні разу б не побувала біля фонтана церкви Святої Покрови. Більшість приходить сюди з вірою в Бога та надією на зцілення від тілесних та душевних недуг, хтось іде просто прогулятись і помилуватися красою архітектурних споруд на території церкви, де не можливо не відмітити і фонтан, бо ж він – справжній витвір мистецтва. Настоятель храму, митрофорний протоієрей Михайло Левкович, каже, що свята вода, що стікає гранітними східцями, нестримна, як весняна повінь, свідчить про наше духовне оновлення, що теж відбувається поступенево.

Пізніше вода розтікається розкішним віялом – так і душі наші повинні обдаровувати оточуючих добротою, щедрістю, щирістю...

Неподалік фонтана з Божого благословення у 2005 році зявилась ще одна новація – простора купальня для всіх, хто вірить в силу зцілення Божою благодаттю та чудесне явлення Божої Матері над джерелом «Всецариці».

Купальня знаходиться просто неба, однак над нею є дашок, а всередині – відокремлені кабінки, оскільки, як загальновідомо, православним християнам гріх оголювати своє тіло в людних місцях. До купальні ведуть сходи, викладені річковим каменем, а вода в ній постійно тече і в такий спосіб оновлюється.

Між іншим, купальня міститься вже на території самого проборства, де проживає отець зі своєю родиною. Проте душпастиреві це не заважає –навпаки, можливість зцілення для парафіян та численних паломників зігріває йому душу. І, мабуть, не одна приємна Богу новація визріває в його уяві. Дай, Боже, їм усім здійснитись!


 

капличку зруйновано

Біля церкви Святої Покрови є капличка Божої Матері, яку майже сто літ тому на храмовий празник було освячено і відкрито. Пережила вона разом із церквою лихоліття, що буревієм пронеслися над нашим знедоленим краєм.

Детальніше...

 

Явлення Божої Матері

У 24 серпня 2004 році на День незалежності України, один військовий чоловік прийшов на територію храму з відеокамерою, щоб відзняти усю його красу й вислати репортаж у Росію сестрі.

Детальніше...

Джерело «Всецариці»

Влітку 2001 року неподалік від каплички Божої Матері забило нове джерело.

Детальніше...