Ви зараз на: Головній Джерело «Всецариці» у церкві Св. Покрови м. Чорткова.

Джерело «Всецариці» у церкві Св. Покрови м. Чорткова.

Влітку 2001 року неподалік від каплички Божої Матері забило нове джерело. Спочатку думали, що то грунтові води вийшли на поверхню, тому і не надавали цьому факту особливого значення. Але вода не зникла. Джерело пульсувало навіть взимку. І в тому була Божа воля, щоб між появою першого і другого джерел був відрізок часу тривалістю у століття.

У неділю, 11 серпня 2002 року відбулося Архієрейське освячення джерела «Всецариці». За Божим провидінням співпало так, що в цей день ікону «Всецариці» було привезено в Україну із Афону.

Вже стало традицією щороку 11 серпня біля джерела «Всецариці» відправляти відпуст.

У 2004 році на День незалежності один військовий прийшов на територію храму з відеокамерою, аби відзняти усю його красу й вислати репортаж у Росію сестрі. Чоловік неодмінно хотів показати й чудотворні джерела. Підходить він ближче до каплички «Всецариці», дивиться на хрест, а його не видно, побачив ясність – у сонячних променях стояла фігура Божої Матері. Тривало це кілька хвилин. Знявши диво на камеру, чоловік прийшов до церкви і показав парафіянам. Протягом місяця Матір Божа в такому вигляді являлася неодноразово.

Блага вість швидко облетіла околицю. Цілий місяць щодня тут відправляли подячний молебень до Пресвятої Богородиці.

Стараннями настоятеля храму, отця Михаїла Левковича, на території облаштували купальню «Всецариці», куди пустили воду з обох цілющих джерел. Поруч зробили водоспад.

11 серпня 2009 року Св. літургію та акафіст “Всецариці” очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

11 серпня 2010 - 2011 років св. літургію та акафіст “Всецариці” очолив Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, йому співслужили: Архиєпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, Єпископ Тернопільський і Бучацький Нестор, Єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Чернівецький і Кіцманський Марк.

Кожної пятниці в церкві Св. Покрови відправляється Св. літургія о 900 год, а в 1000 год. – акафіст і молебень біля джерела «Всецариці», за зцілення хворих. Сюди приїжджають священики із прочанами різних конфесій, і з різних куточків України для відправи Богослужіння.

 

капличку зруйновано

Біля церкви Святої Покрови є капличка Божої Матері, яку майже сто літ тому на храмовий празник було освячено і відкрито. Пережила вона разом із церквою лихоліття, що буревієм пронеслися над нашим знедоленим краєм.

Детальніше...

 

Явлення Божої Матері

У 24 серпня 2004 році на День незалежності України, один військовий чоловік прийшов на територію храму з відеокамерою, щоб відзняти усю його красу й вислати репортаж у Росію сестрі.

Детальніше...

Джерело «Всецариці»

Влітку 2001 року неподалік від каплички Божої Матері забило нове джерело.

Детальніше...