Ви зараз на: Головній Високопреосвященний митрополит Димитрій очолив урочистості у Свято-Покровській парафії м. Чорткова

Високопреосвященний митрополит Димитрій очолив урочистості у Свято-Покровській парафії м. Чорткова

CerkvaНа запрошення керуючого Тернопільсько-Теребовлянською єпархією Преосвященного єпископа Павла та настоятеля Свято-Покровського храму м. Чорткова Тернопільської області митр. прот. Михаїла Левковича очолити урочистості з нагоди відпустового свята на місці чудесного об’явлення Божої Матері 11 серпня 2011 р. Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій завітав до вказаної парафії.

На храмовому подвір’ї Владику Димитрія із хлібом-сіллю зустріли парафіяни, запрошуючи увійти до храму та піднести молитву до Бога та Діви Марії за місцеву громаду вірних та усіх православних християн.

Вступивши до церкви, Високопреосвященний митрополит Димитрій очолив відправу святкової Божественної Літургії. Його Високопреосвященству співслужили Високопреосвященний архиєпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, Преосвященні єпископи Тернопільський і Теребовлянський Павло та Чернівецький і Кіцманський Марк, а також духовенство УПЦ КП та УАПЦ Тернопільських та сусідніх єпархій, серед яких і протодиякон Свято-Покровського кафедрального собору м. Львова Симеон Пігура.

Звершивши Літургію, Владика Димитрій виголосив проповідь, у якій основну увагу приділив роз’ясненню того, що Богородиця є нашою найпершою заступницею та молитвеницею і у всякій напасті швидкою помічницею, наводячи приклади, зокрема, і з історичного минулого нашого народу, а також закликав усіх плекати у своїх душах три чи не найважливіші речі: віру, надію і любов, адже їх сповна мав у Собі й Ісус Христос і Богородиця і всі святі, і нам, християнам, без них життя є неможливим.

Після цього з подячним словом за прийняте запрошення, візит та очолення святкувань на адресу Владики Димитрія виступив настоятель храму митр. прот. Михаїл Левкович.

Опісля Високопреосвященний митрополит Димитрій очолив урочистий хресний хід довкола храму, а після цього — відслужив акафист чудотворній іконі Божій матері "Всецариця" на джерелі, що знаходиться на церковному подвір’ї, де й відбулось чудесне явлення Богоматері.

DSC07732

DSC07738DSC07741

DSC07743DSC07745

DSC07749DSC07752

DSC07754

DSC07756

DSC07767DSC07768

DSC07774

DSC07780DSC07786

DSC07791

DSC07793DSC07795

DSC07801

Написав Лука Карпюк www.lviv-orthodox.net.ua
 

капличку зруйновано

Біля церкви Святої Покрови є капличка Божої Матері, яку майже сто літ тому на храмовий празник було освячено і відкрито. Пережила вона разом із церквою лихоліття, що буревієм пронеслися над нашим знедоленим краєм.

Детальніше...

 

Явлення Божої Матері

У 24 серпня 2004 році на День незалежності України, один військовий чоловік прийшов на територію храму з відеокамерою, щоб відзняти усю його красу й вислати репортаж у Росію сестрі.

Детальніше...

Джерело «Всецариці»

Влітку 2001 року неподалік від каплички Божої Матері забило нове джерело.

Детальніше...