Ви зараз на: Головній ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!

0

Настав день веселістю вічною наповнений і світлом божества просвітлений у який благодать Божа спасительна явилася роду людському! Бог на землі явився, тілом у вертепі перебуває, посеред волів і ослів Той, що престіл має у світлому небі вище ангелів, які Його оточують зі  страхом навколо стоять.

Чуємо, як царі з Персії спішать з дарами поклоняються Христу, Який ще в пеленах лежить. Чуємо, як убогі і неграмотні благовістують тайни небесні, і країни поганські покоряються і віру приймають, і багато людей з темряви до світла ідуть у Царство новонародженого Царя.

Блаженні очі, які нині бачать і вуха, що чують, бо пекло переможене, темрява розступилася, небо відчинене. Спаситель народився – радійте люди, бо наблизилось наше спасіння вічне і оновлення, через прихід і народження Господа нашого Ісуса Христа.

Який дар, ми християни, складаємо Христу Богу у празник Його народження у Вифлеємі? Чим можемо віддячити Господу за те, що Він став чоловіком і народився з Діви для нашого спасіння? «Ісусе милий,ми не багаті, Золота, дарів не можем дати, Но дар ціннійший несем від мира, Це віра серця, це любов щира.»

Різдво Христове – це празник віри. Пречиста Діва Марія повірила ангелу, що Вона буде матір’ю Сина Божого. Святий Йосиф повірив ангелу, що Марія стала матір’ю від Духа Святого. Віра спонукала мудреців з Далекого Сходу піти у Вифлеєм і повірили, що убога вифлеємська Дитина є Предвічний Бог. Пастухи повірили словам небесного послання і поспішили до стаєнки поклонитися Христу – Царю. «Блаженні ті, що не бачили й увірували» (Ів. 20,29), каже Христос. Ми повинні жити вірою, завжди і всюди. Не забуваймо, що Різдво Христове продовжується вже дві тисячі років. «Ісус Христос учора й сьогодні і Той самий навіки» (Євр. 13,8). Христос постійно народжується в християнських  душах, освячених Божою ласкою. Невинне серце, праведна душа, це найкращий подарунок для Божого Сина. Навіть якби Христос тисячу разів народився у Вифлеємі, ніщо нам не допоможе, якщо Він не народиться в нас.

Священик звертаючись до парафіян промовив: «Патріарх наш дуже хворий, йому потрібна заміна нирок». Один з парафіян сказав: «Я готовий пожертвувати свою нирку», так промовив і другий, третій і інші парафіяни. Священик промовив: «ось в мене в кулаку пір’я, я розкрию кулак і дмухну, на кого впаде, той і буде», «добре, добре» – відповіли парафіяни. Летить пір’їнка долітає до одного, а він кричить і дує на пір’я щоб летіло до іншого дальше, так і інші.  Я готовий, але нехай інший віддасть свою нирку, тільки не я. Ось і маємо результат, нащо ми здатні.

Ісус Христос, показує нам Свою любов, хоче довести, що людське життя вартує рівно стільки, скільки в нього є любові. Нічого не варті багатство, мудрість, якщо для того не буде благословення з Вифлеємських ясел. Тому прийдімо у ці Різдвяні дні до Вифлеємських ясел з найбільшим скарбом – даром любові.

Бажаю, щоб Ваші родини були такі щасливі, як Ця Найсвятіша родина з Назарету, де царювала між Ними жертовна любов. Нехай новонароджене Дитятко Боже благословить наших воїнів, які захищають нашу Україну, щоб вони були збережені і захищені Божою ласкою для слави нашого народу, на радість і потіху своїх рідних.

Щирою молитвою згадаймо всіх своїх рідних, які далеко від рідного дому, а також тих, які життя своє віддали за Україну за свою Святу Православну Церкву.

Бажаю  Вам радості, доброго здоров’я, земного і небесного щастя, єдності і справедливого миру та Богом благословенної долі! Амінь!

Христос народився!

Славімо Його!

                                   Митр. прот. Михаїл Левкович

 

капличку зруйновано

Біля церкви Святої Покрови є капличка Божої Матері, яку майже сто літ тому на храмовий празник було освячено і відкрито. Пережила вона разом із церквою лихоліття, що буревієм пронеслися над нашим знедоленим краєм.

Детальніше...

 

Явлення Божої Матері

У 24 серпня 2004 році на День незалежності України, один військовий чоловік прийшов на територію храму з відеокамерою, щоб відзняти усю його красу й вислати репортаж у Росію сестрі.

Детальніше...

Джерело «Всецариці»

Влітку 2001 року неподалік від каплички Божої Матері забило нове джерело.

Детальніше...