Ви зараз на: Головній Візит Святійшого Патріарха Філарета з нагоди 10 річниці освячення джерела «ВСЕЦАРИЦІ»

Візит Святійшого Патріарха Філарета з нагоди 10 річниці освячення джерела «ВСЕЦАРИЦІ»

Суботній серпневий ранок на повні груди вдихнув запах пахощів ладану Церква Святої Покрови запаленими свічами та колоритним співом вітала Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, який прибув на Чортківщину з першосвятительським візитом з нагоди ювілейної прощі до 10-ї річниці освячення джерела Пресвятої Богородиці заради Її чудотворної ікони «ВСЕЦАРИЦЯ».

Його Святість очолив Божественну літургію та акафіст Пресвятій Богородиці заради Її чудотворної ікони у співслужінні: митрополитів Львівського і Сокальського Димитрія, Чернiвецького i Буковинського Данила, Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія, архієпископа Тернопільського і Бучацького Нестора, єпископів: Ужгородського і Закарпатського Кирила, Чернівецького і Кіцманського Марка і Тернопільського і Теребовлянського Павла та 64 священиків різних єпархій України. На запрошення настоятеля Церкви Святої Покрови митрофорного протоієрея Михаїла Левковича розділити радість урочистої Літургії прибули єпарх Бучацький – Преосвященний владика Дмитро Григорак, ЧСВВ з духовенством та священик римо-католицького Домініканського костелу м. Чорткова, які засвідчили єдність Божої віри та показали приклад порозуміння та подальшої співпраці на благо християнського миру. На це Святкове Богослужіння прибули сотні прочан з Рівненської, Волинської, Хмельницької, Чернівецької та Івано-Франківської областей.

В кінці Божественої Літургії Святійший Патріарх Філарет виголосив проповідь, яка життєдайними джерельними краплями зросила душі та уми присутніх в храмі, повела стежинами мудрості та благочестя. Його Святість Філарет наголосив: «Я хочу привітати усіх із цим великим святом. В Україні дуже багато, близько 300, чудотворних ікон Божої Матері, а це означає, що через них Матір Божа звершує чудеса. Недарма українське козацтво також обрало своєю покровителькою Божу Матір. Не всі християни належно осмислюють і шанують Божу Матір та її роль у спасінні людства. Адже, якби Пресвята Діва Марія не дала тіла Синові Божому, то не було б і самого спасіння. Не було б хреста, страждань, воскресіння, а отже і нашого спасіння, і ми, люди, знаходились би під впливом гріха без жодної надії на воскресіння і блаженне вічне життя.

Були часи, коли й християни називали Пресвяту Діву Христородицею, тобто такою, що народила не Божого Сина, а людину, Христа. Церква відкинула це вчення і назвала єрессю. А ми вшановуємо Діву Марію саме як Богородицю, бо вона народила Сина Божого. Тому вона не є ні “Христородиця” ні “Чоловікородиця”. Про те, наскільки молитва Божої Матері сильна, всемогутня, обіймає весь світ, свідчать Її чудотворні ікони, яких у світі – велика кількість. Вони свідчать передусім про те, що християни звертаються до Божої Матері з молитвами, і вона допомагає їм. Але робить це не сама – це звершує Бог за молитвами Своєї Матері. Саме таку віру і ми повинні усвідомлювати. Свята Церква шанує Пресвяту Богородицю i сповiдує Її вищою за всiх святих i навiть вищою за всiх ангелiв i архангелiв. Вона називає Божу Матiр чеснiшою вiд Херувимiв i незрівнянно славнiшою вiд Серафимiв.

«На землю ні одна волосинка не впаде без волі Отця вашого, - сказав Святійший Патріарх, - висловив думку, що і війна не була випадковою. Мало хто замислюється, чому Бог допустив велику руйнівну війну. Не без Божого промислу вона сталася, а тому що наш народ згрішив перед Богом. Тому що не тільки зруйнував храми і знищив духовенство та віруючих людей, а й відступив від Бога», – сказав Він. На думку Його Святості, ця війна сприяла поверненню людей в лоно церкви. «Для чого Господь це зробив, допустив війну, руйнування і всяке зло? Для того, щоб люди навернулися. Навернулися вони? Навернулися. Бо якби існувала до цього часу безбожна влада, напевно, вже на території не тільки України, але і всього колишнього Радянського Союзу не тільки не було б жодного храму, але й жодного священика», – сказав Предстоятель. Патріарх Філарет підкреслив, що зараз, коли Україна здобула незалежність, українці повинні довести, що гідні її. На думку Його Святості, головним завданням українського суспільства на сьогодні є досягнення єдності, Він закликав українців захистити рідну мову, державу і церкву.

Орденом за заслуги у відродженні духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви Його Святість Філарет нагородив екс-губернатора Тернопільщини Юрія Чижмаря.

Акафіст Пресвятій Богородиці заради Її чудотворної ікони «ВСЕЦАРИЦЯ» зібрав на подвір’ї церкви Святої Покрови багаточисельну громаду – і маленькі діти, і люди похилого віку прагнули скуштувати святої водиці з цілющого джерела, бути покропленими святою водою з рук Святійшого Патріарха. «Радуйся, Главизно нашого спасіння; радуйся, сповнення Творцевого передбачення, радуйся, бо через Тебе Бог втілився…», лунало до небес, сповнювало єство віруючих благодаттю та моральним зціленням.

Дві молоді пари, які цього дня присягали на вірність та любов, отримали Боже благословення від Його Святості. Знаково, що нові християнські сімї народилися в день візиту Патріарха, особливим даруванням сповнивши початок подружнього життя.

Ірина Зенчак-Гулька

 

«Радуйся, Главизно нашого спасіння; радуйся, сповнення Творцевого передбачення»

Воістино звершилось диво – зійшла небесна благодать

До Богородиці Святої вуста в молитвах гомонять.

Крізь час і грунт, і літо й зиму джерельця пульс не зупинивсь.

Він чародійною росою всіх прихожан скропив –злюбив.

Явленння джерела в Чортківськім храмі, що ймення Богородиці несе

Покровом всіх – промінням сонця, за кроком крок до Господа веде…

Нехай ніколи не міліє водиці вимір, не в’януть пелюстки людської віри:

Бо тільки в Божому правдивому видінні серцям вчуваються акорди-ангелів заспіви.

Осанна Всецариці, Осанна Її могутності і силі не оминула райдужним крилом

Її тепло крізь нас, мов струм , любові хвилі.

Скупаємо свої думки і справи у кришталево-осяйній водичці -

Важливо людям відчувати владу Господньої руки і Всецариці.

Віддаймо шану навколішки, сердечно ми лиш творіння Божі – тут не безкінечно.

Направду диво з-поміж див явилось цілюща сила джерела з землі забилась…

Воістино звершилось неосяжне – зійшла небесна благодать

До Богородиці Святої вуста в молитвах знову гомонять.

Ірина Зенчак-Гулька


 

капличку зруйновано

Біля церкви Святої Покрови є капличка Божої Матері, яку майже сто літ тому на храмовий празник було освячено і відкрито. Пережила вона разом із церквою лихоліття, що буревієм пронеслися над нашим знедоленим краєм.

Детальніше...

 

Явлення Божої Матері

У 24 серпня 2004 році на День незалежності України, один військовий чоловік прийшов на територію храму з відеокамерою, щоб відзняти усю його красу й вислати репортаж у Росію сестрі.

Детальніше...

Джерело «Всецариці»

Влітку 2001 року неподалік від каплички Божої Матері забило нове джерело.

Детальніше...