Ви зараз на: Головній Предвісник надії – дзвону голос віщий

Предвісник надії – дзвону голос віщий

До молитви, на Службу Божу закликає, лунаючи з дзвіниці, дзвін. Його голос піднімає в душах віруючих цілу бурю емоцій, передвіщає відповідний характер відправи, урочистості чи події.

У часи відсутності сучасних засобів комунікації, таких, як радіо, телебачення тощо, дзвін виконував функцію передавача інформації на великі дистанції, причому мелодія дзвонової музики означала характер події - він міг бути тривожним (набат), урочистим тощо.

Дзвіницю коло церкви Святої Покрови вимурувано у 1996 році. Її висота сягає 40 метрів. Як і над храмом, над дзвіницею височіє золотий купол.

Під покров Пресвятої Богородиці приходять не лише парафіяни храму, а й усі, хто простує повз церкву у нагальних чи не дуже спішних справах. І будь-кого хоч на мить зупинить задумливий і благословляючий погляд Богородиці з мозаїчного образа на фронтоні дзвіниці. А молитва «Покрий нас від усяких бід пресвятим Своїм омофором» здається, повторює почування сотень сердець. Екстер’єр дзвіниці доповнюють мозаїчні зображення первоверховних Апостолів Петра і Павла, Святителя Миколая, Архангелів Михаїла та Гавриїла. Першоапостоли - то основа християнської церкви. Святий Миколай належить до найбільш шанованих на Русі святих, бо навіть тоді, коли християн тут було дуже мало, у IX ст., в Києві стояла церква Святого Миколая на Аскольдовій могилі. Архангел Гавриїл благовістив Марії Добру Новину, тож не випадковим є його зображення на дзвіниці, бо дзвін - Благовіст. Архангел Михаїл - хоронитель, ревнитель правди Божої і покровитель столиці України - міста Києва.

На дзвіниці встановлено скульптури святих Володимира і Ольги, зображення Всевидючого Божого Ока, яке ніби застерігає від гріха, заглядає у найпотаємніші закутки людських душ.

І розносять Божу благовість над Чортковом 4 дзвони, один з яких, найбільший (5т), виготовлений у Дніпропетровську, три інших залишилися із старої дзвіниці.

Протоієрей  Михаїл Левкович

 

капличку зруйновано

Біля церкви Святої Покрови є капличка Божої Матері, яку майже сто літ тому на храмовий празник було освячено і відкрито. Пережила вона разом із церквою лихоліття, що буревієм пронеслися над нашим знедоленим краєм.

Детальніше...

 

Явлення Божої Матері

У 24 серпня 2004 році на День незалежності України, один військовий чоловік прийшов на територію храму з відеокамерою, щоб відзняти усю його красу й вислати репортаж у Росію сестрі.

Детальніше...

Джерело «Всецариці»

Влітку 2001 року неподалік від каплички Божої Матері забило нове джерело.

Детальніше...