Ви зараз на: Головній

Глави п’яти найдавніших православних церков наголосили на необхідності дотримуватись тих канонічних кордонів, які були установлені при заснуванні національних православних церков.

Найдавніші православні патріархати підтвердили неканонічність претензій РПЦ на Україну

1-3 вересня у Фанарі, резиденції Вселенського Константинопольського патріарху, відбувся Собор (Синаксис) п’яти найдавніших православних церков. Окрім іншого, на соборі були прийняті рішення, які напряму стосуються українського православ’я.

На Собор у Константинополь (Стамбул) до Вселенського патріарха Варфоломія прибули представники Олександрійського, Антіохійського, Єрусалимського патріархатів та архієпископ Кіпру. Деякі оглядачі до цієї зустрічі відзначали, що таким чином, Вселенський Патріарх ініціює відновлення давнього інституту, що називався «Пентархія» — Синод п’яти найдавніших Апостольських кафедр православної Церкви.

Обновлено 05.09.2011 18:49 Детальніше...

Преображення Господа нашого Ісуса Христа

Одного разу, запитав Ісус Христос своїх учнів: за кого Мене вважають люди? Вони відповіли, що одні за Івана Хрестителя, інші за Іллю, інші за Єремію, або за одного з пророків. Тоді Ісус Христос запитав: а ви за кого Мене вважаєте? Апостол Петро відповів: Ти є Христос Син Бога живого.

Такими запитаннями Христос випробовував віру апостолів, тому, що починав відкривати їм таємниці, що Йому належить йти до Єрусалиму і багато витерпіти від старійшин єврейських, бути убитим і третього дня воскреснути. Апостоли не могли зрозуміти тайни слів Спасителя і говорили: будь милостивий до себе Господи, нехай не буде цього з Тобою. Але учнів потрібно було приготувати до тої тяжкої хвилини, щоб вони, бачачи приниження Його, не засумнівалися в Його Божестві. До такого моменту апостолів підготовляє Його славне Преображення.


Обновлено 19.08.2011 19:10 Детальніше...

Високопреосвященний митрополит Димитрій очолив урочистості у Свято-Покровській парафії м. Чорткова

CerkvaНа запрошення керуючого Тернопільсько-Теребовлянською єпархією Преосвященного єпископа Павла та настоятеля Свято-Покровського храму м. Чорткова Тернопільської області митр. прот. Михаїла Левковича очолити урочистості з нагоди відпустового свята на місці чудесного об’явлення Божої Матері 11 серпня 2011 р. Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій завітав до вказаної парафії.

Обновлено 19.08.2011 19:10 Детальніше...

Страница 71 из 71

капличку зруйновано

Біля церкви Святої Покрови є капличка Божої Матері, яку майже сто літ тому на храмовий празник було освячено і відкрито. Пережила вона разом із церквою лихоліття, що буревієм пронеслися над нашим знедоленим краєм.

Детальніше...

 

Явлення Божої Матері

У 24 серпня 2004 році на День незалежності України, один військовий чоловік прийшов на територію храму з відеокамерою, щоб відзняти усю його красу й вислати репортаж у Росію сестрі.

Детальніше...

Джерело «Всецариці»

Влітку 2001 року неподалік від каплички Божої Матері забило нове джерело.

Детальніше...